Dodano: 29 / 07 / 2020

Sangre de Toro, teraz Nowe – Bezalkoholowe!

Polscy konsumenci coraz część prowadzą aktywny tryb życia i bardziej świadomie podchodzą do zakupów. Trend ten wyraźnie odzwierciedla nie tylko duży wzrost kategorii piw 0,0%, ale również wina bezalkoholowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W 2019 roku sprzedaż ilościowa tego segmentu odniosła wzrost 207%* w stosunku do zeszłego roku! W trosce o zaspokojenie potrzeb konsumentów, Sangre de Toro stworzyło linię win bezalkoholowych, oferującą dwa nowe warianty Sangre de Toro Red 0,0% oraz Sangre de Toro White 0,0%.

Winnica Torres, do której należy Sangre de Toro, to jeden z istotniejszych producentów win konwencjonalnych nie tylko w Hiszpanii, ale też na całym świecie. Wino bezalkoholowe produkuje się tak jak wino alkoholowe. Różnica polega na tym, że na końcu procesu wino pozbawiane jest alkoholu.

Sangre de Toro 0,0% powstaje w opatentowanym procesie ekstrakcji próżniowej. Dzięki niemu wino zaczyna wrzeć w temperaturze około 30 stopni Celsjusza, a alkohol ulega odparowaniu. Ekstrakcja próżniowa pozwala na najwyższą możliwą redukcję alkoholu do poziomu 0,0%. Co istotne, w procesie dealkoholizacji wina nie tracą walorów smakowych ani polifenoli, bioaktywnych cząsteczek odpowiedzialnych za korzyści zdrowotne.


Sangre de Toro Red 0,0%

Powstaje głównie z winogron Syrah i Garnacha. Charakteryzuje się genialnym rubinowym kolorem, subtelnymi aromatami owocowymi dojrzałych śliwek. W ustach gładkie, zmysłowe, lekkie na podniebieniu. Sugerujemy podawać do makaronów z czerwonymi sosami, pieczeni,a nawet dziczyzny. Idealna temperatura podania to 17–18 ° C

Sangre de Toro White 0,0%

Wytwarzane jest z winogron szczepu Muscat de Alejandría. Odnajdziemy w nim delikatny aromat owocowo-kwiatowy, a nawet winogronowy. W ustach gładkie jedwabiste, rozwija się na podniebieniu z eleganckim akcentem cytrusowej kwasowości. Doskonałe jako aperitif, wspaniałe ze wszystkimi rodzajami ryb, owoców morza i dań z ryżu. Idealna temperatura podania to 7–9°C.


Sangre de Toro 0,0% stanowi idealną alternatywę dla osób, które nie chcą lub nie mogą spożywać alkoholu, np. dla kierowców, sportowców, kobiet w ciąży i karmiących oraz osób chorych. Wino bezalkoholowe posiada również właściwości dietetyczne. Dzięki procesowi dealkoholizacji, ich kaloryczność spada aż o 70%.

Dystrybucja nowego Sangre de Toro 0,0% wspierana będzie materiałami POS w punktach sprzedaży oraz w wybranych punktach gastronomicznych.


Polecamy również