Dodano: 15 / 09 / 2020

E-sommelier, czyli Wirtualny doradca w Twojej kieszeni

Kto z nas nie lubi gadżetów. W naszych telefonach pełno jest obecnie wszelakich e-zamienników do fizycznych przedmiotów i czynności. Wysyłamy e-maile, płacimy z e-konta, rodzice na bieżąco kontrolują swoje dzieci poprzez e-dziennik. Nawet dowód osobisty już jest „e-‘’.


Ale żeby do telefonu trafił też… Sommelier?


Konserwatywna część branży winnej musi się mieć na baczności – firma CEDC stworzyła projekt 
„E-sommeliera”
 – wirtualnego doradcy ukrytego w twojej kieszeni, w twoim telefonie. Zasada działania jest banalnie prosta – ściągasz apkę Viuu, skanujesz etykietę wina, które cię zainteresowało, wybierasz pozycję z listy i voila! Na twoim ekranie uprzejmy pan Sommelier wytłumaczy ci, jakie wino masz w ręku, skąd pochodzi, czym się charakteryzuje i z jaką potrawą najlepiej będzie je podać. Wiedza podana w jasny, przystępny sposób, w ciekawej formie i nowoczesnej formie. Wino idzie z duchem czasu!

Projekt jest dostępny dla win z winnic Sangre de Toro oraz Mare Magnum, sprawdźmy więc, czy oprócz bajeranckiej otoczki same butelki też będą godne uwagi, oraz to, czy opis E-Sommeliera pokryje się z naszymi wrażeniami.


----
Sangre de Toro

Wytwarzane przez rodzinną winnicę Torres z Katalonii, jedną z najstarszych winnic w Europie – tego dowiedzieliśmy się od E-Sommeliera. Mieli więc czas nauczyć się, jak robić z ich owoców dobre wino!

Pobierz aplikację Viuu z Google Play lub App Store 

Polecamy również