Dodano: 21 / 01 / 2021

Kryminalne historie prosto z Australii w serii win 19 Crimes

Linia win 19 crimes jest ukłonem winiarzy w stronę młodego pokolenia. Zdecydowany i pełny smak oddaje charakter szczepów winorośli, a wraz z historia powstania zapewniają wyjątkowość marki.

Jak powstawała Australia?         

Od końca XVIII wieku problem przestępczości w Londynie zaczął budzić społeczny dylemat. Jednocześnie dwa oceany dalej kusił nowo zdobyty, dziewiczy kontynent, na który jednak podróż była długa i brutalna. Pojawiło się nowe rozwiązanie – kara w transporcie. Sporządzono listę 19 przestępstw. Przekonanie oznaczało długą i często niebezpieczną podróż do odległej i nieznanej krainy.Do końca XIX wieku około 162 000 mężczyzn i kobiet zostało przetransportowanych statkami więziennymi na opuszczoną wyspę za naruszenie jednej z 19 zbrodni.

Wino 19 Crimes celebruje niesławne pochodzenie Australii i historie tych mężczyzn i kobiet skazanych, którzy stali się kolonistami. Na każdej z etykiet można znaleźć inną twarz i inną historię.

Medialną atrakcyjność wina zapewnia fakt, iż na jednym z win, CaliRed, swoją twarz pokazuje najbardziej znany przestępca, czyli Snoop Dog, zwany królem zachodniego wybrzeża.

Wina 19Crimes to niewątpliwie linia godna uwagi. Doceniona została przez prestiżowy magazyn, Drinks International, zajmując czwarte miejsce w jego rankingu.


Z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza młodym odbiorcom ceniącym nowoczesne smaki.

Polecamy również