Dodano: 07 / 08 / 2020

Gancia wprowadza 5 nowych wariantów win stołowych

Gancia to najstarsza marka włoskich win musujących, znana i rozpoznawana na Półwyspie Apenińskim od 170 lat. Marka stanowi nierozerwalną część narodowego dziedzictwa i stylu życia Włoch, od lat łączy tradycję z nowoczesnością. W tym roku wprowadziła na rynek polski 5 wariantów win stołowych.

Kluczową rolę w historii marki Gancia odgrywało piękno. Nawiązaniem do tej tradycji jest hasło „Nastrój się na piękno!”, podkreślające wyjątkowy styl życia i sposób patrzenia na świat, jaki oferuje marka.W tym roku Gancia oddaje w ręce swoich konsumentów nowe wina stołowe. To klimat winiarskiego Starego Świata zamknięty w butelce… a konkretnie w pięciu różnych butelkach. 
Starannie wyselekcjonowane winogrona z Włoch pozwoliły skomponować gamę aromatycznych i zbalansowanych win 
Każdy z wariantów może poszczycić się odrębnością, ale wszystkie doskonale sprawdzą się jako uświetnienie wyjątkowego spotkania. W ofercie znajdziemy wina od wariantów klasycznych półwytrawnych do słodkich frizzante.

Półwytrawny wariant czerwony - lekki i elegancki, z wyczuwalnym aromatem porzeczek i śliwek doskonale sprawdzi się jako akompaniament do kolacji z bliskimi. 


Białe wino Gancia skrywa w sobie aromat świeżych gruszek i jabłek z nutą migdałów. Swój charakter zawdzięcza winogronom o umiarkowanej kwasowości i bogatym bukiecie. 


Półsłodkie, różowe wino Gancia to soczyście orzeźwiający aromat truskawek i wiśni.  


Warianty frizzante natomiast - z jednej strony słodkie, orzeźwiające z drugiej zaś –lekko musujące. Świetnie sprawdzą się jako delikatny aperitif.


 
Gancia to włoska ikona z 170-letnią historią. Marka, będąca prekursorem włoskich win musujących. Marka związana od zawsze z miasteczkiem Canelli, położonym w górzystym regionie Piemontu w północnych Włoszech. Ceniony od lat na całym świecie smak, jest zasługą połączenia tradycyjnego procesu produkcyjnego ze współczesnym podejściem ekspertów.

Zgodnie z hasłem marki – „Nastrój się na piękno!” -  marka wyraża wiele wymiarów piękna. To piękno tradycji, piękno produktu, to także piękno chwili, jaką przeżywamy, kiedy w gronie przyjaciół i bliskich delektujemy się smakiem wina. 

Polecamy również