Dodano: 24 / 02 / 2021

Gancia świętuje 170 lat istnienia marki

Gancia to marka uznawana za prekursora winiarstwa. Stanowi esencję włoskości w nowoczesnym wydaniu. Dzięki bogatemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy, produkty Gancia wyróżniają się wyjątkowym smakiem, elegancją i najlepszą jakością.

Czym wyróżnia się Gancia

Gancia uznawana jest za ikonę winiarstwa i zyskała uznanie na całym świecie. To pierwsze włoskie wina musujące, które dzięki ekspertyzie połaczonej z nowoczesnym podejściem stale zdobywają nowych konsumentów na całym świecie.


Marka została założona w  Turynie przez Carla Gancię w 1850 roku. Twórca Gancii, miłośnik i pasjonat win, szybko został okrzyknięty ojcem włoskiego wina musującego. Rozpoczynając produkcję połączył klasyczne metody oraz swoje doświadczenie i nauki z Szampanii.

Dzięki samemu twórcy marka Gancia dystrybuowana jest obecnie w 65 krajach świata. 

Wina musujące GANCIA pochodzą z rejonów Langhe-Roero i Monferrato w Piemoncie, jednych z najbardziej uznawanych winnic na świecie, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 


W 2020 roku marka Gancia wprowadziła dwie nowości: Gancia Sparkling Peach oraz Gancia Sparkling Strawberry – czyli eleganckie kompozycje tworzone w oparciu o naturalne aromaty owocowe. Wino musujące produkowane z najlepszych odmian winorośli z Piemontu.  Z początkiem 2021 roku pojawił się wariant Gancia Prosecco Rose posiadającu owocowo kwiatowy bukiet charakterystyczny dla wina prosecco wzbogacony aromatami czerwonych owoców: truskawek, malin.

Gancia ma już 170 lat

W 2020 roku marka Gancia świętowała swoje 170 – te urodziny. Jest to niewątpliwie ogromny sukces marki słynącej przede wszystkim z win musujących.Polecamy również