Dodano: 05 / 02 / 2021

Frontera, czyli wyjątkowe wino prosto z Chile

Chile jest swego rodzaju fenomenem. Z jednej strony, swoimi poczynaniami w świecie wina, nawiązuje do tradycji winiarskich Starej Europy, z drugiej zaś oferuje bardzo wysoką jakość produktów za rozsądną cenę

O marce

Frontera promuje nowoczesny styl i łatwość odbioru dla konsumenta. Wina chilijskie są proste w wyborze, a ich etykiety „wychodzą naprzeciw” odbiorcy, informując go o szczepie winorośli, użytej do produkcji, regionie i smaku.


Te kryteria wyboru, wzięli pod uwagę twórcy linii win Frontera, będącej odpowiedzią na wzrastającą świadomość, odbiorców tematyki winnej na całym świecie.

Historia nazwy marki

Frontera to po hiszpańsku granica. Nazwa bezpośrednio nawiązuje do wyjątkowego położenia Chile, jako kraju winiarskiego i potwierdza słynne słowa Miguela Torresa - „Chile jest rajem dla wina”. Chile jest naturalnie odseparowane od reszty świata, naturalnymi barierami (granicami). Zimnym oceanem, górami, pustynią i lodowcami. Bariery tworzą wyjątkowe warunki dla uprawy winorośli i produkcji wina.

Linia win Frontera, pozwala cieszyć się ulubionym szczepem. Pozwala także, na łatwy wybór smaku, rozwijając przed odbiorcą szeroką paletę - od win wytrawnych do słodkich. Frontera jest świetnym wyborem dla początkujących odbiorców, jak i osób poszukujących klasycznej interpretacji szczepów.


 


Polecamy również