Ze względu na charakter działalności strona przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
Prosimy o potwierdzenie ukończenia 18 roku życia:

Beaujolais Nouveau nadjechało!

Dodano:  25/11/2015

Tegoroczne winobranie Beaujolais Nouveau zakończyło się w weekend 12 i 13 września. Zbiory odbywały się pod błękitem nieba wraz z olśniewającym słońcem, przy temperaturze 32 ° C. W wyniku tych szczególnych warunków pogodowych powstał wysublimowany rocznik, który z pewnością zapisze się w historii francuskiego wina, a w szczególności wina Beaujolais. Pierwszym ambasadorem nowego rocznika będzie Beaujolais Nouveau.


Wino aromatyczne, pełne leśnych owocowych aromatów, takich jak czarna porzeczka, jagoda, jeżyna, damson oraz soczystych dojrzałych wiśni. Dzięki powyższej kompozycji wino nabiera niezwykłej świeżości oraz znakomitej jedwabistej gęstości. Analiza ponad 700 próbek potwierdziła najwyższą jakość Beaujolais oraz Beaujolais - Villages.

Jeśli przenieślibyśmy się w przyszłość, szczególnie do następnej wiosny to można by powiedzieć, że rocznik 2015 będzie jeszcze lepsze niż w 2009 roku ...

Obecnie prowadzone są degustacje, które pozwolą wybrać najlepsze wina Beaujolais i Beaujolais -Villages Nouveau 2015, co będzie mieć kluczowe znaczenie przy wyborze i zakupie Beaujolais i Beaujolais Villages Primeurs .

Firma Georges Duboeuf, której Nouveau mamy przyjemność Państwu przedstawić to najbardziej prestiżowy producent win w regionie Beaujolais, nazywany Królem Beaujolais. Jego wina, zdobione charakterystycznymi kolorowymi etykietami, odnoszą sukcesy na najważniejszych konkursach winiarskich świata i otrzymują wysokie noty w prasie branżowej, m.in. Wine Spectator, Decanter Magazine.

PWW jest wyłącznym importerem marki Duboeuf w Polsce.