Ze względu na charakter działalności strona przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
Prosimy o potwierdzenie ukończenia 18 roku życia:

Australia w Warszawie!

Dodano:  28/04/2016

Już po raz drugi w Pałacu Zamoyskich w Warszawie spotykają się miłośnicy wina na degustacji win z Australii. Wśród wystawców obecna jest także Piwnica Wybornych Win , która prezentuje wina marki Penfolds oraz Rosemount.

Jednym z ważniejszych win, które będziemy chcieli Państwu przedstawić podczas degustacji jest Penfolds Bin 138. Jest to wspaniałe czerwone wino pochodzące z północnej części Australii. Wino to zakręcane jest zakrętką, co często postrzegane jest jako wada. Większość fanów wina nie zdaje sobie jednak sprawy, że zakrętka w porównaniu do korka ma wiele zalet i jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Jedną z ważniejszych jest niewrażliwość na tak zwaną chorobę korkową. Jest to zainfekowanie korka grzybem pleśniowym (TCA – trójchloroanizol). Choroba ta ogranicza walory smakowe wina, a może dotykać nawet do 5 % win.

Drugą sporą zaletą zakrętek jest to że nie przepuszczają powietrza. Dzięki temu wino się nie utlenia. Jest to ważne zwłaszcza gdy wino trzymane jest w pozycji pionowej. Wina takie mogą zawierać mniej związków siarki, która jest sposobem winiarzy na zabezpieczenie win przed utlenianiem. Oczywiście wino z zakrętką łatwiej zamknąć ponownie. Co na pewno też jest ważne zwłaszcza, jeżeli wino pijemy tylko do obiadu.